Stačí zapojit a zapnout.
Vítejte ve světě plném špičkových televizních zážitků.
Všechno, co potřebujete k tomu, abyste mohli ZDARMA sledovat vaše oblíbené volně šířené televizní kanály, je to, co už dávno máte. Anténu, set-top-box a televizi nebo televizi s integrovaným DVB-T2 tunerem. Nic víc, žádné smlouvy, žádné poplatky*, žádná omezení.
Sledujte širokou nabídku volně šířených celostátních i regionálních televizních programů. K příjmu pozemního televizního signálu potřebujete pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T2 tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T2 tunerem.
Všechno, co potřebujete pro sledování televize, už nejspíš doma máte. K příjmu pozemního televizního signálu potřebujete pouze anténu, televizor s DVB-T2 tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T2 tunerem. Vyberte si, jaký typ zapojení vám vyhovuje nejlépe.
Nejjednodušší možné zapojení pro příjem digitálního televizního vysílání. Stačí připojit anténu do televizoru a naladit dostupné programy.
Anténu připojíme do set-top boxu. Televizor propojíme se set-top boxem pomocí konektoru HDMI a nyní stačí naladit set-top box a přepnout televizor do režimu AV (někdy je výstup ze set-top boxu zobrazen na televizoru automaticky).
Pokud máte starý typ televizoru, který nemá ještě HDMI rozhraní, tak musíte mít set-top box, který je vybaven kromě obvyklého HDMI rozhraní i starším typem rozhraní, tzv. konektorem SCART. Anténu připojíme do set-top boxu. Televizor propojíme se set-top boxem pomocí konektoru SCART a nyní stačí naladit set-top box a přepnout televizor do režimu AV (někdy je výstup ze set-top boxu zobrazen na televizoru automaticky).
Většina televizorů, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T2 tunerem a jejich seznam naleznete na www.dvbt2overeno.cz. Signál z jedné přijímací antény lze snadno rozbočit na několik TV přijímačů, případně jiných zařízení v domácnosti.
* Netýká se plateb za zákonné koncesionářské poplatky. České Radiokomunikace nejsou jejich příjemcem.
Pozemní digitální vysílání (Digital Video Broadcasting – Terrestrial, DVB-T) je způsob přenosu televizního signálu, který je vysílán z pozemských vysílačů a přijímán anténami.
Příjem pozemního televizního signálu je pro diváka velmi jednoduchý. Vyžaduje pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T tunerem.
Všechny televizory, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T tunerem. Signál z jedné přijímací antény lze snadno rozbočit na několik TV přijímačů, případně jiných zařízení v domácnosti.
Nová generace televizního vysílání přináší zcela nové možnosti vaší zábavy. Úspěšné dokončení náročného projektu digitalizace rozšířilo počet nabízených televizních programů, které lze jedním kanálem vysílat. Díky digitálním televizním sítím můžete nyní naladit zdarma mnohem více volně šířených TV programů než dříve.
Už vás nezaskočí horší kvalita obrazu, zrnění ani šumění.
Projekt digitalizace televizního vysílání je u úspěšného konce.
Česká republika byla jednou z prvních zemí střední a východní Evropy, která dokončila náročný projekt digitalizace televizního vysílání k 11. 11. 2011 – tak trochu symbolicky ve světě jedniček a nul. Díky tomu může dnes 99,6 % obyvatel České republiky sledovat televizní pořady v digitální kvalitě. Stačí zapnout a dobře se bavit.
Digitalizace přinesla ale i další zásadní výhodu. Úsporu frekvenčního spektra. Zatímco v minulosti platilo, že rámci jednoho TV kanálu můžeme vysílat pouze jeden televizní program, v současnosti dokážeme v jednom TV kanálu vysílat až pět různých programů (multiplex).
Díky tomu můžete sledovat na obrazovkách zcela zdarma již mnohem více programů.
Od roku 2008 jsme uvedli do provozu 69 DVB-T vysílačů, 104 návazných dokrývačů menšího výkonu a 20 nových anténních systémů u vysílačů velkého výkonu. Často nám při instalaci musely pomáhat helikoptéry. Naše celkové investice do výstavby všech tří digitálních sítí dosáhly od zahájení digitalizace hranice jedné miliardy korun.
Vždy jsme přitom splnili všechny termíny, které nám ukládal jízdní řád digitalizace (tzv. Technický plán přechodu, který v dubnu 2008 schválila vláda).
České Radiokomunikace otevírají další kapitolu TV vysílání v České republice, kterou je vysílání ve vysokém rozlišení. Divákům přinese dokonale ostrý obraz plný fascinujících detailů.
Vychutnejte si skvělý zvuk a mimořádně ostrý obraz.
Užívejte si filmy, koncerty, zprávy i sport v dokonalém detailu.
Nová generace TV vysílání právě začíná.
Seznamte se s televizním vysíláním ve vysokém rozlišení – v „high definition“ (HD). Připravte se na mimořádnou kvalitu obrazu a skvělý zvuk. Objevujte nové detaily ve vašich oblíbených pořadech, na které standardní rozlišení nebylo připraveno. Díky pětkrát hustší síti bodů, ze kterých se obraz skládá (je jich více než dva miliony), nabízí HD TV ve srovnání s klasickým obrazem ostřejší obraz.
Ten rozdíl zkrátka poznáte. Zatímco běžný obraz v systému PAL tvoří maximálně 414 720 bodů v 720 svislých sloupcích a 576 vodorovných řádcích, nová generace HD TV přináší nejčastěji 1920 sloupců na 1080 řádků – tedy 2 073 600 bodů. Vysoké rozlišení přináší výraznější kvalitu obrazu ve srovnání s tím, co jste dosud považovali za dobrý obraz.